Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Poradnik cyklinowania podłóg

Poradnik - garść informacji o cyklinowaniu i renowacji podłóg drewnianych

Przedstawiamy poradniki dotyczące szeroko pojętej branży parkieciarskiej.

Dowiesz się tu, jakich usług renowacyjnych może wymagać Twój parkiet, na jaką podłogę drewnianą warto się zdecydować w poszczególnych pomieszczeniach oraz jak zabezpieczać posadzkę przed ewentualnymi uszkodzeniami czy przyspieszonym zużyciem.

Rady te pochodzą od profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w wykonywanym zawodzie. Regularnie podwyższamy nasze kompetencje, uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez czołowych producentów podłóg. Nie obce są nam wszelkie branżowe nowości techniczne i technologiczne.

Jeśli masz pytania do naszych specjalistów, skontaktuj się z naszym biurem w Warszawie.


Śliska sala sportowa? Kilka słów o problemach z przyczepnością na obiektach sportowych.

Podłogi sportowe, czy to drewniane, czy sztuczne, nie mają łatwego życia. Spełniają wiele, często sprzecznych funkcji, łącząc wspólnie możliwość uprawiania różnych dyscyplin aktywności fizycznej. Ochrona stawów grających, odpowiednia przyczepność, wysoka wytrzymałość i izolacja akustyczna – to tylko kilka podstawowych z nich.

Jakie gatunki drewna sprawdzą się jako materiał wykończeniowy podłogi?

Każde drewno cechuje się specyficzną twardością, elastycznością i giętkością. Podczas gdy jedne gatunki świetnie nadają się do wykonywania z nich drobnych elementów dekoracyjnych wnętrza, inne są idealnym materiałem, z których wykonuje się powierzchnię podłóg. Jakie drewno sprawdzi się najlepiej jako materiał wykończeniowy?

Cyklinowanie podłóg drewnianych

Drewniana podłoga to marzenie wielu z nas, jednak wymaga ona szczególnegotraktowania. Osoby, które mogą codziennie chodzić po drewnianym parkiecie wiedzą, żeco kilka lat trzeba odnowić jej wygląd. Konieczne jest szlifowanie, a wszystko to, aby cieszyć się wspaniałym wyglądem przez długie lata.

Bielenie parkietu lakierem - proste systemy barwienia podłogi.

Zastanawialiście się może jak wykończyć jodełkę dębową, nie będąc pewnymi efektu? Oszczędźcie więc czas i pieniądze oglądając nasz krótki raport z budowy. W tym krótkim filmie pokażemy lakierowanie podłogi lakierem na bazie wody w opcji bezbarwnej, oraz z domieszką pigmentu białego - jedno lub dwuwarstwowo.

Olejowanie podłogi - wady i zalety.

Teraz trochę o alternatywnych sposobach zabezpieczania wszelkiego rodzaju podłóg drewnianych. Nie ukrywamy że większość naszych prac kończy się lakierowaniem podłogi. Jest to proste i bezobsługowe rozwiązanie. Jednak to olejowanie parkietu, desek, czy też podłóg gotowych szturmem zdobywa nasze serca. Dlaczego tak się dzieje postaramy się nakreślić w kolejnych akapitach.

Jak wykonać profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża?

Zbadanie wilgotności podłoża to jedna z ważniejszych czynności, którą wykonuje się przed montażem parkietu. Posadzka powinna być odporna i stabilna, by wytrzymywać różnice napięć powstających w drewnie, zmiany wilgotności oraz temperatury powietrza. Długotrwałość oraz elegancja położonego parkietu w dużej mierze zależy od sposobu przygotowania podłoża, a na to wpływa rzecz jasna jego wilgotność.

Jak odnowić parkiet w domu?

Parkiet do domu to inwestycja na wiele lat. Dlatego tak ważny jest wybór materiałów, montaż oraz regularna pielęgnacja. Doświadczenie wielu naszych klientów pokazuje jednak, że nie zawsze jest czas na odpowiednie obchodzenie się z parkietem. W wyniku tego często ulega zaawansowanym zabrudzeniom bądź uszkodzeniom. Dzisiaj przedstawimy Ci sposoby na to, jak odnowić parkiet w Twoim...

Jaką podłogę drewnianą wybrać do salonu?

Rodzaj i jakość podłogi drewnianej znacznie wpływa na charakter pomieszczenia. Urządzenie salonu to tak naprawdę decyzja na lata, więc odpowiedni dobór elementów jest kluczowy, byś czuł się w swoim domu komfortowo i przyjemnie. Właściwy materiał na podłogę drewnianą gwarantuje lepszą estetykę salonu oraz dobry klimat. Jaką zatem wybrać?

Skąd się biorą szczeliny w parkiecie?

Skąd się biorą szczeliny w parkiecie? Skąd się biorą szczeliny w parkiecie? Dlaczego po sezonie grzewczym mamy zwykle duże większe szczeliny niż wiosną latem? Zapraszamy do przeczytania kilku faktów pomagających zrozumieć pracę drewna. Skurcz drewna jest zjawiskiem anizotropowym(zmiany rozmiaru są zależne od kierunku badania). Patrząc przez przekrój drewna, badając jego szerokość, znajduje się w nim...

Zmiany koloru parkietu

Wzorując się na pracach stolarskich, wiele osób próbuje zmienić oryginalną barwę parkietu i drewna, upodobniając je do niegdyś trudno dostępnych gatunków egzotycznych. Oryginalne barwy drewna nadają wnętrzu charakter oraz ekskluzywny wygląd. Techniki barwienia parkietu po wygładzeniu zapożyczone są ze stolarstwa, gdzie zostały udoskonalone wcześniej. Barwienie odbywa się zwykle przez impregnację specjalnymi barwnikami – bejcami, rozpuszczanymi...

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami