Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Bielenie parkietu lakierem – proste systemy barwienia podłogi

Bielenie parkietu lakierem proste systemy barwienia podłogi - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Zastanawialiście się może jak wykończyć jodełkę dębową, nie będąc pewnymi efektu? Oszczędźcie więc czas i pieniądze oglądając nasz krótki raport z budowy. W tym krótkim filmie pokażemy lakierowanie podłogi lakierem na bazie wody w opcji bezbarwnej, oraz z domieszką pigmentu białego – jedno lub dwuwarstwowo. Starą podłoga dębowa oczywiście przeszła cyklinowanie, które pokazaliśmy tutaj – cyklinowanie parkietu. Jak widać, parkiet ułożony w jodełkę z lat 50tych, który oddano nam do renowacji, najlepsze lata miał już za sobą.

Lakierowanie jest prawdopodobnie najpopularniejszą i najbardziej znaną opcją zabezpieczenia drewna. Każdy pamięta drażniący zapach lakieru podczas remontów z dzieciństwa. Czasy się zmieniają, świadomość ekologiczna użytkowników również. A wraz z wymaganiami inwestorów zmieniają się rodzaje materiałów. Aktualnie mało firm produkuje szkodliwe lakiery rozpuszczalnikowe. Większość producentów stosuje niskoemisyjne lakiery poliuretanowe lub poliuretanowo-akrylowe na bazie wody. Takich właśnie materiałów użyliśmy do poniższych testów.

Bielenie parkietu lakierem proste systemy barwienia podłogi - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Teraz praktyka. Podłogę podzieliliśmy na trzy części. Na pierwszej leży zwykły lakier na bazie wody. Jak widać w porównaniu do podłogi nie cyklinowanej, pokrytej lakierem rozpuszczalnikowym, już samo pokrycie prostym lakierem na bazie wody daje zupełnie inny efekt. Podłoga jest jaśniejsza, w przypadku dębu wpadająca bardziej w szarość niż w odcienie bursztynu. Natomiast pozostałe części parkietu, druga i trzecia otrzymały lakier wraz z lekką domieszką pigmentu (producent pozwalał na maksymalnie 1%) . Daje to nam lekki przyrost balansu bieli na danej powierzchni. UWAGA! Przed jakimikolwiek próbami mieszania lakierów z pigmentami sprawdźmy, czy producent zezwala na takie rozwiązania. Prosimy również o zwrócenie uwagi na specyficzny rodzaj bieli, który nadaje pigment. Wadą tego rozwiązania jest, w przypadku dużej ilości warstw, ukrycie usłojenia – podłoga wydaje się z każdą warstwą coraz bardziej „plastikowa”. Dlatego skończyliśmy zgodnie z własnym doświadczeniem na dwóch warstwach. Efekt prac możecie zobaczyć na filmie.

Bielenie parkietu lakierem proste systemy barwienia podłogi - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Niewątpliwie lakierowanie to rozwiązanie tanie i najprostsze w użytkowaniu. Każda firma ma również preparaty umożliwiające późniejsze łatwe utrzymanie podłogi lakierowanej ich produktem w dobrym stanie. My korzystamy z lakierów szwedzkiej firmy Arboritec z domieszką pyłów ceramicznych, ale kolor najprawdopodobniej będzie tożsamy z lakierami innych producentów.

Bardzo ładną opcją bielenia jest również bielenie olejem, natomiast skupiamy się tutaj na podłogach łatwych w utrzymaniu. Niestety polakierowanie podłogi olejowanej w znacznej mierze niweluje efekt bieli. Podłogi olejowane na biało pokażemy w jednym z kolejnych raportów z budowy. Są to podłogi z niewątpliwym charakterem, ale również dużo bardziej wymagające od przyszłego użytkownika. Natomiast olej naturalny, lekko przyciemniający drewno, możecie obejrzeć tutaj – podłoga olejowana naturalna.

Serdecznie pozdrawiamy.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami