Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie podłóg drewnianych

Cyklinowanie podłóg drewnianych

Drewniana podłoga to marzenie wielu z nas, jednak wymaga ona szczególnego traktowania. Osoby, które mogą codziennie chodzić po drewnianym parkiecie wiedzą, że co kilka lat trzeba odnowić jej wygląd. Konieczne jest szlifowanie, a wszystko to, aby cieszyć się wspaniałym wyglądem przez długie lata.

Czym najlepiej szlifować podłogę?

Obecnie do szlifowania podłogi używa się wysokiej technologii maszyn, które zapewniają większy komfort. Bardzo często do szlifowania podłóg drewnianych używa się urządzeń bezpyłowych, czyli zapewniających czystość w czasie wykonywanych prac. Najpopularniejszymi markami produkującymi cykliniarki są firma Lagler (model Hummel), Frank (Cobra), Bona (Strong) oraz Deva. Zwykle obsługują one taśmy ścierne o wymiarach 750×200, chociaż sporadycznie spotykane są szersze.

Duże narzędzia mogą nie poradzić sobie z krawędziami i narożnikami, dlatego do trudno dostępnych miejsc używa się szlifierki kątowej lub maszyn ręcznych. Trzeba pamiętać, żeby wszystkie narzędzia używać w ściśle określonej kolejności. Do zdzierania starej warstwy lakieru używamy papieru o większej grubości, a do wszelkich poprawek stosujemy te bardzo drobne. To jedna z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, decydując się na szlifowanie podłogi.

Etapy cyklinowania drewnianych podłóg

Aby nie zniszczyć drewnianych podłóg trzeba przestrzegać ściśle określonych reguł. Najlepiej postępować krok po kroku tak, jak przewidują instrukcje i nie pomijać ani jednego etapu szlifowania podłogi. Do najważniejszych etapów należą między innymi:

Szlif zgrubny

To pierwszy etap szlifowania podłogi. Przed jego rozpoczęciem powinniśmy zadbać o to, aby nasze pomieszczenie nie było zastawione meblami. Następnie konieczne będzie dokładne odkurzenie całej powierzchni parkietu z pyłu i innych osadów. Jeżeli wykorzystujemy maszynę do szlifowania, powinniśmy wybrać gruboziarnisty papier ścierny. Ten etap ma jedno główne zadanie, a właściwie nadanie całej podłodze wyglądu jednolitej płyty. Musimy zniwelować wszelkie nierówności, które zgromadziły się na podłodze przez wiele lat. Najważniejsze jest to, aby bardzo dokładnie i w równym tempie przesuwać maszynę po całej powierzchni.

Szlif wyrównawczy

Ten etap ma za zadanie wyrównać wszystkie nierówności, które znajdują się w trudno dostępnych miejscach. Teraz powinniśmy zaszpachlować wszelkie ubytki, które pojawiły się po wykonaniu pierwszych szlifów lub naturalnej pracy drewna dla zmian wilgotnościowych.

Szlif wykończeniowy

Ma on za zadanie usunąć ostatnie niedociągnięcia, aby przygotować posadzkę pod lakier. Wykonywany jest on przy pomocy papieru ściernego o drobnych ziarnach. Trzeba tą czynność wykonać zgodnie z ułożeniem desek. Zwykle kończy się go dużą maszyną polerską z talerzem ściernym o średnicy 400mm. Polerowanie podnosi jakość szlifu oraz ujednolica podłogę w miejscach gdzie cyklinowanie było wykonywane różnego typu maszynami.

To najważniejsze etapy, które należy mieć na uwadze, decydując się na szlifowanie drewnianych podłóg. To wbrew pozorom naprawdę skomplikowany proces, który wymaga doświadczenia i dużej wiedzy na temat jego wykonywania. Jeżeli mamy obawy, co do samodzielnego szlifowania podłogi, poprośmy o pomoc specjalistę.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami