Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Jak odnowić parkiet w domu?

Parkiet do domu to inwestycja na wiele lat. Dlatego tak ważny jest wybór materiałów, montaż oraz regularna pielęgnacja. Doświadczenie wielu naszych klientów pokazuje jednak, że nie zawsze jest czas na odpowiednie obchodzenie się z parkietem. W wyniku tego często ulega zaawansowanym zabrudzeniom bądź uszkodzeniom. Dzisiaj przedstawimy Ci sposoby na to, jak odnowić parkiet w Twoim domu!

Renowacja olejowanego parkietu

Olejowanie i woskowanie to naturalne, tradycyjne i sprawdzone sposoby na konserwowanie drewna. Głównym walorem z pokrycia olejem drewnianej podłogi jest znaczna odporność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Niewielki rysy same się ,,schodzą” i nie ma konieczności skorzystania z usług cyklinowania.

Z pewnością jednak nie raz plamy na parkiecie zmroziły krew w Twoich żyłach. Na szczęście, jeżeli użyto oleju na podłodze, nie musisz dzwonić po fachowca. Wystarczy, że przemyjesz parkiet zmywaczem do powierzchni. Co prawda czynność ta zostawi ślad, ale starcie papierem ściernym rozwiąże problem. Aby wszystko wróciło do normy, musisz nałożyć nową warstwę oleju. Olejami i woskami możesz odnowić jedno uszkodzone lub zabrudzone miejsce, bez potrzeby szczegółowego remontu.

Odnowa lakierowanego parkietu

Wybór lakieru jako środka impregnującego to również dobry wybór. Skutecznie zabezpiecza drewno przed zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami. Decydując się na lakier, pamiętaj, że najlepiej, jakby był elastyczny, by pod wpływem uderzenia mechanicznego się ugiął, natomiast nie odpryskiwał. Lakier sprawia również wrażenie, że parkiet odbija światło niczym lustro, co znacznie rozświetli pomieszczenie, dodając jej pozytywnych fluidów. Renowacja parkietu lakierowanego jest trudna. Na szczęście niewielkie rysy usuniesz np. pisakiem z szybkoschnącym lakierem. Natomiast ślady po jedzeniu, czy też tłuszczu można usunąć np. benzyną ekstrakcyjną.

Cyklinowanie parkietu

Czym jest cyklinowanie? To metoda szlifowania powierzchni parkietu bądź podłogi za pośrednictwem cykliniarki. Celem jest zdarcie uszkodzonej i zużytej powierzchni drewna. Po usunięciu powłoka wygląda jak nowa.

Kiedy cyklinowanie parkietu jest niezbędne?

Cyklinowanie konieczne jest na początku wobec nowo zamontowanego parkietu w celu wyrównania całej powierzchni przed dalszym lakierowaniem lub olejowaniem.

W przypadku mocnych uszkodzeń należy zeszlifować warstwy lakieru do parkietu i uzupełnić ewentualne ubytki.

Gdy parkiet naturalnie się zużyje (po wielu latach) lub w wyniku przetarcia warstwy ochronnej, a nie ma innego sposobu na renowacje parkietu, cyklinowanie również będzie konieczne

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami