Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Jak wykonać profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża?

Zbadanie wilgotności podłoża to jedna z ważniejszych czynności, którą wykonuje się przed montażem parkietu. Posadzka powinna być odporna i stabilna, by wytrzymywać różnice napięć powstających w drewnie, zmiany wilgotności oraz temperatury powietrza. Długotrwałość oraz elegancja położonego parkietu w dużej mierze zależy od sposobu przygotowania podłoża, a na to wpływa rzecz jasna jego wilgotność.

Przed ułożeniem parkietu bardzo ważnym zadaniem jest ocena stabilności i wilgotności podkładu. Trzeba wprowadzić w życie odpowiednie metody i urządzenia do oceny wilgotności, aby badanie było miarodajne.

Najczęściej wykorzystuje się trzy metody pomiaru wilgotności posadzki:

1. Elektroniczna

w trakcie badania wykorzystuje się gotowe urządzenia. Jest to sprawna metoda polegająca na przyłożeniu do powierzchni podłogi. Dobrze nadaje się do wstępnej oceny wilgotności podłoża i zlokalizowania wilgotnych miejsc. Niemniej nie sprawdzi się celnie, gdy występuje mnoga ilość zbrojeń w podłożu.

2. Grawimetryczna

czyli suszarkowo-wagowa – jest to bardzo dokładny sposób pomiaru, wykonywany tylko w warunkach laboratoryjnych. Dozwolona wilgotność mierzona tą metodą to dla podłoży cementowo-betonowych to 3%, a dla anhydrytowych oraz gipsowych to 1,5%.

3. Karbidowa – CM

to jedna z najpopularniejszych metod przeprowadzenia pomiaru wilgotności podłoża. Proces ten czerpie z wiedzy o rozpadzie karbidu w wodzie. Dzięki temu powstaje acetylen, który powoduje wzrost ciśnienia w pojemniku. Pomiar wilgotności można zinterpretować z manometru, który sygnalizuje wysokość ciśnienia w pojemniku oraz w tabelach.

Metoda CM – czym mierzyć?

Do zbadania wilgotności fundamentu tym sposobem używamy higrometra CM.

Badanie wilgotności podłoża metodą CM

Higrometr CM wykorzystuje karbid oraz procesu rozkładu węglika wapiennego, o którym wspomnieliśmy wcześniej. Uzyskaną, pokruszoną próbkę podłoża po zważeniu należy umieścić w specjalnej butli ciśnieniowej. Następnie dodajemy do niej węgliki i korzystając z profesjonalnych, stalowych kul precyzyjnie zamykamy i wstrząsamy przez kilka minut. Po 15 minutach można odczytać wynik na manometrze. Rezultat należy porównać z tabelami określającymi dopuszczalną zawartość wilgoci w zależności od rodzaju podłoża. Ostatnią czynnością jest spinanie protokołu i podpisanie się stron zainteresowanych.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami