Profesjonalne cyklinowanie parkietu

Olejowanie podłogi – wady i zalety

Teraz trochę o alternatywnych sposobach zabezpieczania wszelkiego rodzaju podłóg drewnianych. Nie ukrywamy że większość naszych prac kończy się lakierowaniem podłogi.

Jest to proste i bezobsługowe rozwiązanie. Jednak to olejowanie parkietu, desek, czy też podłóg gotowych szturmem zdobywa nasze serca. Dlaczego tak się dzieje postaramy się nakreślić w kolejnych akapitach.

Olejowanie podłogi wady i zalety - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Zalety podłóg olejowanych

Wiele osób ponad wygodę obsługi przedkłada kontakt z naturalnym drewnem oraz względy estetyczne. Olejowanie podłogi niewątpliwie ma swoich zwolenników – wydobywa rys drewna, sprawia iż pomieszczenia wydają się cieplejsze. I to nie koniec zalet. Parkiet olejowany można w łatwi sposób miejscowo naprawić, oczywiście o ile nie są to znaczne uszkodzenia. Nie dziwi nas więc powiększające się grono użytkowników – a czy szczęśliwych – to już niestety zależy w znacznej mierze od nich samych.

Olejowanie podłogi wady i zalety - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Olejowanie a gatunek drewna

Drewno pod wypływem oleju uzyskuje głębię barwy. Usłojenie staje się zdecydowanie wyraźniejsze. Chętnie olejujemy większość rodzimych gatunków, a król naszych drzew – dąb – jest zdecydowanie do tego predysponowany. Egzotyki, tzw. „tłuste” gatunki również chętnie współpracują z tego rodzaju wykończeniem. Niektóre wręcz nie tolerują innego. Natomiast np. rodzimy Buk chłonie olej nierówno i kapryśnie – z tego powodu przed wykonaniem zabezpieczenia dobrze poradzić się wykonawcy, czy dane drewno będzie z nim współgrało.

Wady podłóg olejowanych – czy jest to rozwiązanie dla mnie?

Olejowanie podłogi wady i zalety - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Teraz o wadach. Główną wadą parkietów olejowanych jest obowiązek okresowych renowacji. Interwał tych renowacji powinien być już świadomym wyborem użytkownika – widząc szarzejące miejsca, szybko zmieniające barwę pod wpływem wody niezwłocznie wykonujemy renowację! Olej na podłogę możemy nanieść zgodnie z instrukcjami producenta, lub zamówić do tego specjalistyczną firmę. Więcej o renowacji oleju powiemy w artykule pt. RENOWACJE PODŁÓG OLEJOWANYCH.

Podłogę zabezpieczoną olejem trzeba również zmywać odpowiednimi środkami, zwykle oferowanymi w asortymencie producenta. Są to tzw. mydełka olejowe, które rozpuszczone w wodzie pozwalają na delikatne czyszczenie podłogi wraz z naniesieniem małej ilości impregnatu. Używanie środków do tego przeznaczonych zdecydowanie wydłuża żywotność podłogi, i zmniejsza częstotliwość „dużych renowacji”.

Należy również pamiętać że wszelkie kombinacje kolorystyczne, czy to w stronę bieli czy kolorów ciemnych, a odchodzące od koloru naturalnego będą trudniejsze w utrzymaniu. Modna ostatnio mocno bielona podłoga, chociaż niewątpliwie atrakcyjna, dużo szybciej wykazuje wizualne objawy zużycia niż podłoga naturalna. To samo dzieje się z kolorami ciemnymi. Przed wyborem odcienia należy się więc również zastanowić się, jak podłoga ma być użytkowana.

Rada eksperta:

Aktualnie wiele z firm produkujących chemię oferuje linie olejów, często dwuskładnikowych, umożliwiających pokrycie podłogi lakierem. Dodatkowe zabezpieczenie lakierowe umożliwia nam rezygnację z okresowych renowacji oleju na rzecz środków do mycia podłóg lakierowanych.

Olejowanie podłogi wady i zalety - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Jest to bardzo dobre rozwiązanie, w realizacjach mamy już kilka podłóg wykonanych w taki sposób. Proponuję jednak wykonanie prób kolorystycznych, np.lakierowanie dość mocno niweluje efekt bieli w przypadku olejów jasnych. Natomiast kolor naturalny i ciemniejsze wychodzą bardzo ładnie.

Jedną z tych firm jest firma Arboritec, której dwuskładnikowy Miracle Oil da się z powodzeniem po odczekaniu 16 godzin(chociaż proponujemy dobę) pokrywać lakierem Arboritec Compoavenue. Efekt możemy obejrzeć w galerii – olejowanie podłogi. Jako że mamy dużo zamówień na barwienie podłóg, będziemy na bieżąco udostępniać efekty naszych prac, pomagając w Państwa decyzjach co do rodzaju wykończenia podłóg. Chętnie odpowiemy na wszelkie wasze wątpliwości telefonicznie.

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami

Nasza oferta

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie oraz odnawianie schodów

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża  metodą CM - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne badania wilgotności parkietu i podłoża metodą CM

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Lakierowanie, barwienie i olejowanie parkietu, montaż listew z drewna litego oraz MDF

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Polerowanie i szlifowanie nietypowych powierzchni drewnianych

Renowację podłóg mocno zużytych - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Renowację podłóg mocno zużytych

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Profesjonalne uzupełnianie ubytków w parkiecie

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego - Cyklinowanie Białystok i Warszawa

Cyklinowanie i układanie podłóg z drewna krajowego oraz egzotycznego

Witamy w naszej firmie

Cyklinowanie parkietów

Nasza firma zajmuje się renowacją i cyklinowaniem podłóg od 2000 r. Nadajemy parkietom dawny blask świetności i zabezpieczamy go na długie lata. Dokładamy wszelkich starań, by podłogi były jak najlepszą wizytówką Państwa domów.

Deska podłogowa, krajowa mozaika, parkiet ułożony w jodełkę? A może wymagające odpowiedniego traktowania drewno egzotyczne? Świat podłóg drewnianych nie ma dla nas tajemnic, a zdobytą wiedzą chętnie dzielimy się z naszymi klientami.

Oferujemy kompleksowe podejście do renowacji i układania podłóg drewnianych. Cyklinujemy parkiety bezpyłowo przy użyciu maszyn znanych firm, takich jak Lagler, Bona czy Taski. Wypełniamy ubytki drewnem lub metodą szpachlowania.

Po wszystkich potrzebnych zabiegach wstępnych konserwujemy i zabezpieczamy podłogę. Lakierujemy i naturalnie impregnujemy parkiet olejami, zapewniając mu blask na długi czas, a w przypadku wyblaknięcia lub chęci zmiany koloru – bejcujemy lub woskujemy kolorową parafiną. Oferujemy również wykończenia, montując listwy i cokoły przypodłogowe. Wykonujemy przekładania i wymiany całych parkietów oraz ich części. Zapraszamy do naszej galerii renowacji podłóg . Znajdą tam Państwo przykłady naszych realizacji. Podejmujemy się również nietypowych prac z zakresu renowacji powierzchni drewnianych, czy parkietów.

Oferując Państwu cyklinowanie parkietu, nie możemy sobie pozwolić, aby nie być na bieżąco z nowinkami technicznymi i materiałowymi w naszej branży. Nieustannie poszerzamy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, których głównymi organizatorami są najlepsze firmy produkujące podłogi drewniane. Codziennie pracujemy z drewnem krajowym oraz egzotycznym.

Pielęgnujemy podłogi wszystkich rodzajów. Nie zapominamy również o ekologii. Do wykończenia oraz ścierania wykorzystujemy głównie materiały ekologiczne takich firm, jak np.: Arboritec, Pallmann, Bona, Deva, Slc KeraKoll, Sia, Hartzlack, Norton, Berger Seidle.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy doradzić klientowi rozwiązania na każdą kieszeń. Istnieje możliwość wynegocjowania atrakcyjnych rabatów na określony asortyment. Działalność naszej firmy odbywa się na terenie województwa podlaskiego (Białystok i okolice) oraz mazowieckiego (Warszawa i jej okolice). W skład naszej ekipy wchodzą doświadczeni rzemieślnicy – parkieciarze oraz cykliniarze, zarówno w stopniach czeladników, jak i mistrzów.

Zalety drewnianych podłóg

Drewniany parkiet to świetny wybór, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.

Zadbana podłoga wykończona tym materiałem może nam służyć z powodzeniem przez wiele lat. Dobrze dobrany kolor drewna pięknie rozświetli dom, co jest niezwykle ważne w naszej szerokości geograficznej.

Co więcej, dzięki swoim umiejętnościom izolowania ciepła, drewno pozwala nam na efektywniejsze ogrzewanie wnętrz.

Jak więc zadbać o drewnianą podłogę, by po latach użytkowania odznaczała się takimi samymi właściwościami?

Nasz poradnik

Masz pytanie?
Skontatuj się z nami